Merida Mazovia MTB Marathon - Chorzele

Po rocznej przerwie Mazovia powróciła do Chorzel. Maraton wystartował w niedzielę 27 kwietnia ze stadionu miejskiego. Trasa wiodła przez Dębowe Góry, największe wzniesienia w centralnej Polsce, które sięgają ponad 200 m.n.p.m. Drugi etap Mazovii to interwałowa trasa z podjazdami o nachyleniu nawet 30 proc. Mimo tego, że było zimno i padał przelotny deszcz, na starcie stanęło prawie 800 zawodników.

Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Patalon, który startował na dystansie Fit w barwach Terra Lubavia. Na tym samym dystansie drugie miejsce zajęła Agata Patalon, a trzeci był Kacper Danielewski. Obydwoje z teamu Terra Lubavia.

Na uwagę zasługują wyniki Tomka Olendra (LKK Ziemia Lubawska) i Mariusza Kaczyńskiego (Terra Lubavia), którzy na dystansie Mega zajęli w swoich kategoriach najbardziej nielubiane 4 miejsca.

Bardzo dobry wynik na dystansie Giga zajął Michał Wyżlic reprezentujący BDC Retro MTB Team. W swojej kat. był drugi, a wśród wszystkich "gigowców" zajął 4 miejsce.

Drużynowo Terra Lubavia przesunęła się o 8 oczek wyżej i zajmuje obecnie 19 miejsce na 172 sklasyfikowane teamy. (Sz)