Różności z Łążyna
Pierwsze tygodnie wiosny w Centrum Aktywności Lokalnej w Łążynie mijały bardzo ciekawie. Tematami przewodnimi zajęć było: dbanie o własny wizerunek, piłka nożna oraz wielkanocne tradycje.
Uczestnicy rozmawiali na temat tego jak powinno się dbać o własny wygląd. Żeby podsumować ten temat urządzili salon kosmetyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Głównie dziewczyny brały w nim udział, natomiast chłopcy zadawali dużo pytań odnoszących się do kosmetyków i fryzur. Dziewczyny robiły sobie nawzajem fryzury, makijaże oraz malowały paznokcie. Uczestniczki dobierały również dodatki do swojego ubioru.
Kolejnym tematem był „Tydzień piłki nożnej”. Treningi cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy bardzo lubią tę dyscyplinę sportową. Odbył się również mecz piłki nożnej.
Tuż przed Wielkanocą uczestnicy przygotowali różne ozdoby świąteczne poznali także tradycje wielkanocne kultywowane w naszym regionie.
Tik-tak zegarkowy świat
Maluszki z Grupy Zabawowej „Misie” w Byszwałdzie pracowały nad projektem Zegar oraz Parasol. Podczas realizacji projektów mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat omawianych przedmiotów.
Głównym celem było poznanie, zastosowanie i porządkowanie liczb, poznanie niektórych cech charakterystycznych pomiędzy zegarkami, budzikami, klepsydrą.
Dzieci posiadały wiele ciekawych informacji dotyczących urządzeń, które gościły na zajęciach. Okazy, które przyniosły na zajęciach cieszyły się dużą oglądalnością wśród innych przedszkolaków, w ten sposób powstał kącik zegarmistrza. Wychowawczyni zapoznała dzieci z historią zegara i sposobem odmierzania czasu.
Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały klepsydry, zegary z kukułką, zegary na rękę oraz zegary stojące specjalnie na biurka maluszków.
Projekt Parasol również zainteresował dzieci, poznały budowę parasola, stworzyły parasolki z butelek plastikowych.
Każdy z maluchów przyniósł do grupy swoją kolorową parasolkę, którą zabrał ze sobą podczas wyjścia na plac zabaw. Każdy mógł sprawdzić wodoodporność swojej parasolki podczas wiosennego deszczyku z konewki. Zabawa była fantastyczna.
Zajęcia manualne dla dużych i małych
Dzieci z Grupy Zabawowej w Złotowie uczestniczą w zajęciach manualnych, podczas których poznają różne techniki plastyczne. Na zajęcia zostali zaproszeni także rodzice, którzy pomagają swoim pociechom i sami wspaniale się bawią.
Podczas realizacji projektu drzewo wyszukiwały w książkach obrazki przedstawiające różne rodzaje drzew. Wykonały drzewka z rolek po ręcznikach papierowych, kartonu oraz brystolu.
Kolejnym etapem zajęć było wykonanie kolorowych drzewek szczęścia, maluchy z pomocą wychowawcy oraz rodzica nawlekały kolorowe koraliki na wcześniej przygotowane gałązki z drucików.
Quilling to technika papieroplastyki, z którą zapoznały się dzieci i rodzice podczas kolejnych wspólnych warsztatów. Quilling „polega na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu”. Przy użyciu tej metody zostały ozdobione styropianowe jajka, które z pewnością będą zdobić świąteczne stoły.
Materiał: OPS