Szkolna Gala Sportu w Kazanicach

W Zespole Szkół w Kazanicach odbyła się  Szkolna Gala Sportu. W miniony piątek 28 lutego  najpopularniejszym i najbardziej utytułowanym sportowcem  za rok 2013 okazała się Weronika Mieczkowska. Wybrano także najpopularniejszego  sportowca dekady. Została nim Joanna Grzybowska.

W konkursie na sportowca dekady brali udział m.in.: Mateusz Jackiewicz - aktualnie  zawodnik KS AZS UWM Olsztyn, który w biegu finałowym na 1000 m jun. młodszych zajął III miejsce w kraju i zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Spale,  Krystian Treder - oszczepnik i kulomiot, zawodnik Polonii Pasłęk II m – Mistrzostwa Polski juniorów mł. w Łodzi.

Organizatorem Gali Sportu Szkolnego  od kilku lat był Zespół Szkół w Kazanicach oraz
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Jordan" przy współpracy Koła Gospodyń
Wiejskich i Rady Rodziców szkoły. Nagrody dla najlepszych wręczał wójt Tomasz Ewertowski,  Przewodniczący Rady - Jan Laskowski, Janusz  Pszczoliński - radny powiatu iławskiego,  Magdalena Waldan - Prezes BS w Lubawie.

10. Tomasz Guzowski—62 pkt.

Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca szkoły wygrała Weronika Mieczkowska, drugie miejsce zajął Mateusz Figger, a trzecie - Hanna Wyżlic.

Weronika otrzymała puchar, profesjonalne buty sportowe do uprawiania dyscypliny rzut oszczepem. Pierwsza trójka ponadto otrzymała bilety na halowe mistrzostwa świata do Sopotu, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.