Zakończenie X edycji halówki w Gminie Lubawa

Zakończyły się rozgrywki X Edycji Mistrzostw Gminy Lubawa o puchar Wójta w halowej piłce nożnej. W turnieju wystartowało 14 drużyn. O tytule mistrzowskim zadecydowała ostatnia kolejka rozegrana w Rożentalu w dniu 16 lutego 2014 r. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Constractu Grabowo, drugie miejsce przypadło LZS Rumienica, trzecie HDK Szwed Lubawa.

Najlepszym strzelcem rozgrywek został Paweł Senkowski LZS Rumienica, który zdobył 54 bramki,  drugi był Krystian Opałka EVCOM TTRADE Mortęgi - 37 bramek, a trzeci Radosław Buczkowski HDK Szwed Lubawa - 29.
Petrikowski Jarosław z TORPEDA Rożental II zdobył 500 bramkę, a 1000 Liegman Łukasz TORPEDA Rożental I.

Najmłodszym zawodnikiem tej edycji był Grabowski Patryk TORPEDA Rożental Junior, najstarszym Klejna Eugeniusz OSP Omule.

Organizatorem imprezy było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie. Wszystkie drużyny za klasyfikację końcową otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Zawodnicy drużyn z miejsc I – III dodatkowo medale oraz stroje sportowe. Wszystkie osoby za poszczególne klasyfikacje indywidualne otrzymały pamiątkowe statuetki.

Wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski, Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie Benedykt Czarnecki, Dyrektor SP w Złotowie Edward Balewski, Dariusz Kowalkowski, Karol Kuczyński – Radni Gminy Lubawa oraz Stanisław Jankowski – sołtys wsi Pomierki.
Po wręczeniu wszystkich nagród dla uczestników rozgrywek Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski podsumował oraz podziękował organizatorom za należyte zorganizowanie X Edycję Gminnej Ligi Piłki Halowej oraz losowo rozdał kibicom pięć piłek do gry w piłkę nożną przygotowanych przez organizatorów.
Po uroczystym podsumowaniu rozgrywek zaproszeni goście oraz kapitanowie zespołów udali się na poczęstunek.