W poniedziałek 27 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbyła się Konferencja Inaugurująca realizację VII edycji projektu systemowego ,,Aktywna rodzina” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Konferencję rozpoczął Adam Roznerski, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, który przywitał wszystkich uczestników projektu, przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli partnerów projektu.
Następnie głos zabrał Marian Licznerski, Z-ca Wójt Gminy Lubawa, który życzył uczestnikom projektu poprzez udział w zaplanowanych dla nich działaniach zdobycia nowych umiejętności i kompetencji społeczno-zawodowych.
Wszyscy uczestnicy konferencji zapoznali się z celami projektu, zaplanowanymi działaniami i rezultatami, które przedstawił w formie prezentacji multimedialnej Dariusz Ismer, koordynator projektu.
Celem głównym projektu systemowego jest zaktywizowanie i podniesienie umiejętności społeczno-zawodowych u 20 kobiet i 5 mężczyzn z terenu Gminy Lubawa zwiększających szanse na integrację społeczno-zawodową, poprzez kompleksowe wsparcie z zakresu aktywnych form integracji, obejmujące m.in.:
1. Instrument aktywizacji zawodowej - uczestnictwo w Klubie Integracji Społecznej – udział w programie reintegracji społeczno-zawodowej, obejmującym:
trening interpersonalny,
warsztaty kompetencji rodzicielskich,
warsztaty zarządzania budżetem domowym,
poradnictwo psychologiczne,
warsztaty aktywizacji zawodowej.
2. Instrument aktywizacji społecznej:
wsparcie Asystenta Rodzinnego, prowadzącego zajęcia indywidualne w domach uczestniczek i uczestników projektu.
3. Instrument aktywizacji edukacyjnej:
kursy zawodowe m.in.: prawa jazdy kat. B, nowoczesnego sprzedawcy, obsługa wózka jezdniowego, opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych.
4. Działania o charakterze środowiskowym:
wyjazd integracyjno-aktywizacyjny,
wyjazd studyjny promujący podmioty ekonomii społecznej i alternatywne formy spędzania czasu wolnego.
OPS GL
Komentarze
Osoby biorace udzial w takim szkoleniu powinne zwracac pieniazki za to szkolenie jesli w wyznaczonym terminie nie podejma pracy!!!
Lepiej udawać, że nie można znaleźć pracy i wtedy ktoś może udawać, że "pomaga" i otrzymywać za to honorarium.
Po co pracować, lepiej zarejestrować się jako bezrobotny, iść do GOPSu i dostać zasiłki różnego rodzaju. A jak ma się dzieci to już zupełnie nie warto. Ja od kilku lat zarabiam najniższą krajową i nawet zasiłku rodzinnego dla dzieci nie dostanę, bo jestem zbyt bogata. Ale widać, że GOPS ma pieniążki, tylko nie zawsze dostają pomoc ci, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują...
Moim zdaniem każda z tych kobiet, gdyby tylko chciała to znalazłaby sobie pracę. Oczywiście nie wymarzoną, ale jakąkolwiek. Ale po co, jak opieka ,,DA,, i co jakiś czas wyśle na szkolenie, za które też zapłaci...