Mateusz Jackiewicz z Kazanic zdobył brązowy medal podczas Halowych Mistrzostwa Polski w Spale

W dniach 23-26.01.2014r. w hali Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce.

Duży sukces podczas tych mistrzostw odniósł były zawodnik z Lubawy mieszkaniec Kazanic, aktualnie zawodnik KS AZS UWM Olsztyn - Mateusz Jackiewicz, który w biegu finałowym na 1000 m jun. młodszych zajął III miejsce w kraju i zdobył brązowy medal wynikiem 2:37.26.

Na mistrzostwach wystąpiła trójka zawodników z LKS Lubawa:
Joanna Grzybowska zajęła 5 miejsce w biegu na 60 m poprawiając swój rekord życiowy 7.85 (reakcja startową Joasi 0,141 s, tyle samo co 2 na mecie Weroniki Błażek z Gdańska 0,141 s.)
Damian Maciołek wystartował na dystansie 200 m zajmując 20 miejsce wśród juniorów.
Maciej Nowakowski w biegu na 1000m poprawił rekord życiowy 2;39,7 s i zajął 10 miejsce w kraju.