Amatorska Liga Tenisa Stołowego w Lubawie

Po świąteczno-noworocznej przerwie w czwartek uczestnicy lubawskiej ligi spotkali się po raz pierwszy w 2014 roku przy tenisowych stołach.
Do rywalizacji przystąpiło 61 tenisistów-amatorów.
Na zawodach pojawił się... i wygrał Michał Surdykowski.

W drodze do zwycięstwa na początku turnieju męczył się z Michałem Wojtkiewiczem, następnie pokonał Kornela Penkalę, by w półfinale stoczyć dramatyczny pojedynek z Tomaszem Golderem. Mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zadecydował piąty set wygrany na przewagi, gdzie Golder miał piłki meczowe. W finale wygrał z Marcinem Zielińskim 3:1.

Ciekawie wyglądała rywalizacja zawodników najwyżej sklasyfikowanych o miejsca 2-4. Zwycięsko wyszedł Marcin Zieliński, w pojedynku o 2 miejsce wygrał z Wojciechem Łątkowskim i tym samym awansował na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobrze zaprezentował się grający obustronnie czopami i prezentujący niewygodny dla przeciwników styl, weteran z Iławy Zbigniew Gostół. Wygrał m.in. z Andrzejem Guzowskim i zajął wysokie 6 miejsce.
Na uwagę zasługuje 9 miejsce Kornela Penkali.