Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Lubawa!

Opublikowano:

W kolorach Złotej Jesieni
Dzieci z Grupy Zabawowej w Rożentalu mają za sobą pracowity miesiąc. Kiedy tylko pogoda dopisywała chodziły na spacery, podczas jednego z nich przyglądały się pracy rolników na polu. Miały okazję zasiąść w fotelu traktora i zobaczyć maszynę od strony kierowcy. Spacerując szukały grzybów, jednak wszystkie napotkane okazały się trujące. Zbierały  także liście, które potrzebne były do wyklejania złotych jesiennych motyli. Maluchy chętnie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych związanych z owocami i ich przetworami.

Pod okiem mam dzieciaki upiekły pyszny jabłecznik. Na kolejnym spotkaniu faszerowały jabłka dżemami i zapiekały je w piekarniku. Same także zrobiły kompot z gruszek. Największą niespodzianką była wizyta psa Rufika. Związana była z realizowanym projektem „Pies”. Rufik przyjaźnie nastawiony do dzieci od razu zyskał ich sympatię i zainteresowanie. Spotkanie z psem wspominane jest do dzisiaj.

Cukierek albo psikus czyli Halloween w Kazanicach
W Grupie Zabawowej w Kazanicach odbył się bal halloween’owy, na który przybyły czarownice, wampiry, kościotrupy, a także motylki i księżniczki. Były tańce, konkursy i magiczna dynia, która przez cały czas towarzyszyła dzieciom podczas zabawy. Maluchy swój bal rozpoczęły wspólną powitanką oraz zaczarowaniem dyni, a następnie odbyła się prezentacja strojów, po czym nadszedł czas na przednią zabawę, w której dzieci chętnie brały udział. Nie mogło oczywiście zabraknąć poczęstunku dla przybyłych gości. Na zakończenie imprezy magiczna dynia podziękowała za wspaniałą, wspólną zabawę i obdarowała dzieci drobnym upominkiem…

Aktywni jesienią
Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku w naszym kraju, dlatego dzieci ze świetlicy środowiskowej w Prątnicy korzystały z pięknych słonecznych dni.  Ich uwaga skupiała się na wykorzystaniu darów jesieni do wykonania prac plastycznych. Dzięki kreatywności dzieci powstały ludziki i zwierzątka z kolorowych liści oraz piękne, suszone bukiety. Organizując Dzień Znaczka Pocztowego uczestnicy świetlicy mieli okazję zobaczyć stare znaczki pocztowe zbierane przez filatelistów oraz zaprojektować własny znaczek pocztowy. Każdy z uczestników napisał list do swoich znajomych, w którym zachęcał do uczestnictwa w zajęciach świetlicowych. Przed Dniem Wszystkich Świętych udaliśmy się na cmentarz parafialny do grobu nieznanego żołnierza, aby uczcić pamięć poległych, którzy nie posiadają własnych grobów. Tradycją na świetlicy jest Halloween, podczas którego wszyscy przebierają się za postacie straszne lub brzydkie. Już po raz trzeci nasze stroje mogli podziwiać mieszkańcy wsi, którzy na tyle bali się naszych psikusów, że bardzo chętnie oddawali łakocie dla dzieci. Wybrano również najbardziej oryginalne stylizacje, ozdobiono dynie i odgadywano cóż strasznego kryje się w tajemniczym „potwornym pudle”.

Czytaj więcej…

Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej stronie http://gopslubawa.pl. Zapraszamy!