Sukces lubawskich lekkoatletów w Radomiu

W dniach 28-29.09.2013r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce dla zawodników urodzonych w latach 1999-1998 (U16)

W makroregionach awans na zawody wywalczyło 725 zawodników z 195 klubów lekkoatletycznych całej Polski. Lubawę  reprezentowało trzech zawodników klubu  LKS - Weronika Mieczkowska (rzut oszczepem), Mateusz Figger (rzut oszczepem), Maciej Nowakowski (bieg 1000 m).

Wielki sukces na tych zawodach osiągnęła wychowanka Leszka Kołodziejskiego - Weronika Mieczkowska, która w rzucie oszczepem została Wicemistrzynią Polski z wynikiem 40,56 m.
Pochodząca z Kazanic zawodniczka uczennica  gimnazjum  pokonała swoje rywalki i po raz pierwszy zawodniczka  klubu zdobyła  medal  Mistrzostw Polski w  pierwszym roku młodzika.
Oszczepniczka poczyniła w ciągu ostatniego roku postęp poprawiając swój rekord o 14 metrów, co dało jej możliwość najpierw awansu a później zdobycia srebrnego medalu Mistrzostw Polski Młodzików. Weronika otrzymała medal z rąk  Mirosława Witka jednego z najlepszych polskich oszczepników.

Mateusz Figger zajął ostatecznie 9 m w kraju w oszczepie  z wynikiem 48,08 m, zabrakło mu 20 cm żeby wejść do wąskiego finału.

Maciej Nowakowski, trzeci zawodnik klubu wystartował na dystansie 1000 m. Podopieczny Marka Tykarskiego zajął ostatecznie 5 m w kraju z wynikiem 2:46,43 s.