Złoto i srebro klasyków

15.09.2013 roku zapaśnicy z Lubawskiego Sokoła wystartowali w Memoriale im. Piotra Szczeblewskiego w zapasach w stylu klasycznym juniorów. W stolicy wystartowali najlepsi zawodnicy z 11 klubów całego kraju.

Sokół Lubawa reprezentowali dwaj zawodnicy Tomasz Ewertowski i Filip Sosnowski obaj wystąpili w kategorii do 74 kg.

Podopieczni trenera Roberta Ewertowskiego po wygranych walkach eliminacyjnych w półfinałach trafili na najlepszych zawodników w kraju. Filip Sosnowski pokonał na punkty Igora Rdzanka z Olimpijczyka Radom - uczestnika Mistrzostw Europy, medalistę Mistrzostw Polski kadetów .

Tomek Ewertowski po efektownym rzucie biodrowym wygrał przez położenie na  łopatki Janka  Damiana z Orlika Wierzbica - medalistę Mistrzostw Polski kadetów.

Nikt wcześniej nie przewidział, że finałowa walka w wadze do 74 kg rozegrana zostanie przez dwójkę lubawskich zawodników. Po bardzo zaciętej „bratobójczej” walce Filip Sosnowski pokonał Tomka  Ewertowskiego na punkty i zdobył złoty medal.

Sokół mimo, że w zawodach brało udział tylko dwóch naszych zawodników zajął 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.