Przygotowania Constractu do sezonu

Opublikowano:

Końcówka okresu przygotowawczego w KS Constract Lubawa przebiega bardzo dynamicznie i pracowicie.
Malwee Cup to turniej który odbył się 7-8 września w Łodzi. Bardzo dobrze obsadzony turniej, w którym wysoki poziom widowiska zapewnić miały zespoły takie jak Pogoń 04 Szczecin czy Gatta Active Zduńska Wola, które na co dzień grają w Ekstraklasie i są jednymi z najlepszych w Polsce. Pozostałe sześć drużyn, które wzięły udział w turnieju to solidne marki I oraz II ligi futsalu. 

Turniej podzielono na dwie grupy po 4 zespoły. Nasi Lubawscy futsalowcy  awansowali do półfinału z drugiego miejsca, gdzie jak się okazało czekał ich mecz z Pogonią. W tym meczu Lubawianie musieli uznać wyższość  kolegów z ekstraklasy i polegli 4-0. Szybko jednak się zmobilizowali i wyszli do boju w meczu o 3 miejsce z Nbitem Gliwice (na co dzień grającym w 1 południowej lidze Futsalu). Mecz do pewnego momentu przebiegał pod dyktando Constractu, którzy prowadzili już 3-0, gdy to przeciwnik  postawił wszystko na jedna kartę i wycofał bramkarza… Bardzo im się to opłaciło ponieważ szybko doprowadził do wyrównania, by ostatecznie zwyciężyć w rzutach karnych 3-2. Lubawianie ze łzami w oczach musieli przyjąć miejsce tuż za podium…


 ‘’ To kolejna lekcja dla naszej młodej drużyny zabrakło cwaniactwa  i wyrachowania w naszych poczynaniach.  Mamy jednak nauczkę, liga coraz bliżej, a my wyciągniemy z tej porażki wnioski i postaramy się by w lidze podobna sytuacja się już nie powtórzyła bo na tym właśnie nam najbardziej zależy. Przyjemnym akcentem jest strzelenie kilku bramek drużynie z ekstraklasy, co mimo wszystko napawa optymizmem na przyszłość” – Oceniają Dawid Grubalski i Damian Jarzembowski.
„Turniej można zaliczyć jednak do udanych, rywale to najwyższy krajowy poziom a mimo to nie wyglądaliśmy na ich poziomie całkowicie blado… Nic tylko się cieszyć z możliwości gry przeciwko tak doświadczonym zespołom, czerpać od nich wiedzę i uczyć się na błędach, które nam wytknęli. Warto dodać , że wszystkie mecze można było oglądać na żywo w telewizji internetowej, wiemy, że szerokie grono widzów przyglądało się naszym poczynaniom, za co serdeczne dziękujemy mimo, że może nie spełniliśmy oczekiwań w meczu o 3miejsce ;)” – dodają.

Kolejny weekend 14-15 wrzesień, tym razem Constract wybrał się na północ a dokładnie do Gdańska by zmierzyć się w dwumeczu  ze swoim ligowym rywalem , a mianowicie z zespołem Vamos Gdańsk.  Zespół ten to świeżo upieczonego mistrza II ligi - poukładana solidna firma. Lubawianie rozegrali tu dwa zacięte mecze, pierwszego dnia po dramatycznej końcówce zremisowali  5-5 by następnego dnia ulec minimalnie 6-5.

„Jeżeli chodzi o nasz występ w Gdańsku, zdecydowanie postawiliśmy na trening, na dwumecz zabraliśmy całą kadrę (ponieważ w Łodzi liczba miejsc w składzie była ograniczona) i po prostu dać wszystkim szansę udowodnienia swojej wartości, przydatności do zespołu. W Gdańsku próbowaliśmy kilku wariantów gry, każdy nasz mecz jest inny, można zdecydowanie powiedzieć, że szukamy optymalnego rozwiązania na ligę, dlatego w dwumeczu straciliśmy aż 11 bramek a dotychczas tych bramek traciliśmy bardzo mało… I przeciwnie strzeliliśmy aż 10 a ze strzelaniem mieliśmy problemy.. Jest o czym myśleć, jest co analizować, przed nami jeszcze wiele trudnych decyzji, wyborów.” Oceniają szczerze trenerzy zespołu.

Następną niedzielę Constract spędzi w stolicy gdzie weźmie udział w miniturnieju mierząc się z drużynami: Łodzi, Białegostoku oraz ze stołeczną ekipą. Rywalizacja po raz kolejny zapowiada się bardzo interesująco, a o jej przebiegu dowiecie się na stronie KS Constract Lubawa.

Po powrocie do Lubawy nasz jedyny futsalowy zespół w województwie  skupi się na dopracowaniu mankamentów oraz wyleczeniu mikro urazów, na które narzeka coraz to większa ilość zawodników, to wszystko po to by  5 października  w pełnym składzie i pełną sprawnością wybrać się na debiutancki mecz 1 ligi do Gniezna .  

Natomiast 8 października lubawskich kibiców czeka nie lada gratka ponieważ do naszego miasta zawita REPREZENTACJA POLSKI, by rozegrać sparingowe spotkanie z KS Constract Lubawa. Na te wydarzenie już dziś serdecznie zapraszamy!!!

Materiał: Constract Lubawa