I miejsce Violetty Winiewskiej ze Złotowa w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w Warszawie

1 września  br. w Warszawie na stadionie Orła rozegrane zostały Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dzieci szkół podstawowych. Reprezentację naszego kraju  tworzyli  zwycięzcy XIX edycji Czwartków Lekkoatletycznych, które rozgrywane były w dniach 21-23  czerwca br. w Łodzi. Wśród zawodników reprezentujących Polskę  znalazła się Violetta Winiewska ze Złotowa gm. Lubawa, która zajęła I miejsce w rzucie piłeczka palantową. W zawodach w stolicy brali udział zawodnicy z 8 państw europejskich.

Violetta Winiewska zawodniczka Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie – wychowanka trenera Marka Tykarskiego reprezentowała Polskę w rzucie piłeczką palantową. Rezultatem 56 metrów pokonała wszystkie swoje rywalki zwyciężając między innymi jedną z faworytek - zawodniczkę z Litwy. Violetta aktualnie jest  uczennicą VI klasy w Złotowie.

Należy podkreślić, że 4 06.2013 roku w Pasłęku podczas Mistrzostw Województwa SZS w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych, Violetta zajęła II miejsce w kuli oraz III  w rzucie piłką palantową. W maju br. podczas finału wojewódzkiego piłki ręcznej, w którym drużyna dziewcząt ze Złotowa zajęła I miejsce w województwie, Violetta  zdobyła tytuł najlepszego "snajpera" zdobywając 26 bramek.

Życzymy dalszych sukcesów Violetcie i trenerowi Markowi Tykarskiemu. (elubawa)

Materiał: Archiwum prywatne