Merida Mazovia MTB Marathon - Olsztyn

Opublikowano:

Kolejna odsłona Merida Mazovia MTB Marathon wystartowała w minioną niedzielą ze stadionu Leśnego w Olsztynie. Prezydent Miasta, Piotr Grzymowicz, swoje poparcie dla zdrowego stylu życia oraz kolarskiej rywalizacji zademonstrował niezwykle wyraźnie przybywając na maraton na rowerze. Wspólnie wraz z Cezarym Zamaną przejechali trasę terenowym pojazdem, w charakterze pilota dystansu Mega. 

- Trzeba przyznać, że trasa maratonu w Olsztynie była naprawdę wymagająca. Zwłaszcza dystans Fit miał niełatwe zadanie, gdyż jadą w nim zawodnicy mniej wprawieni wydolnościowo. Zawodnicy poradzili sobie wspaniale ale wiem, że wymagało to od nich wiele sprawności, ale też rozwagi. To był trudny przejazd, niegroźnych otarć czy siniaków było więcej niż na większości maratonów Mazovii. Można szczerze powiedzieć, że było to prawdziwe wyzwanie MTB. Z tego co słyszałem od zawodników po przejeździe, to trasa spełniła ich oczekiwania i oceniali ją bardzo pozytywnie. Dzięki Prezydentowi miałem okazję zapoznać się z kierunkiem rozwoju miasta poprzez poszerzanie bazy sportowo-rekreacyjnej i zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Krzywego, budowę przystani i ścieżek rowerowych – po maratonie mówił Cezary. (info: mazoviamtb.pl)

Na dystansie Mega (66 km) jako pierwszy z czasem 02:03:53 przekroczył linię mety Paweł Kowalkowski reprezentujący Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn. Jego kolega z olsztyńskiej drużyny Michał Wyżlic zajął 5 miejsce open na dystansie Giga (90 km), a czwarte w kategorii M3.

Tomek Olender reprezentujący LKK Ziemia Lubawska bardzo dobrze zaprezentował się na dystansie Mega zajmując 71 miejsce open (na 329 zawodników), a w swojej kategorii był piąty. Michał Kowalkowski zameldował się na mecie na 119 miejscu, a w kat. M55 był szósty.

Na dystansie Fit (30 km) najwyżej spośród zawodników lubawskich został sklasyfikowany Marcin Jasiński reprezentujący Bici Doro Champion Barczewo. Był 24 open (wśród 272 startujących), a w kategorii M2 był czwarty.

Na Mazovii zadebiutował najmłodszy z braci Kowalkowskich - Wojtek, który na dystansie Hobby w kat. HM2 zajął 11 miejsce. (Sz)

Pozostałe Wyniki

Mega:
Grzegorz Kalinowski (LIBRO Cycling Team) - 158 miejsce open, 39 miejsce w M4.

Fit:
Anna Kruszyńska (AUTO LAND) - 22 miejsce open, 11 w K3,
Mariusz Kowalkowski (Fijewo) - 35 miejsce open, 7 w M2,
Henryk Dembiński (LKK Ziemia Lubawska) - 63 miejsce open, 4 w M5,
Sławomir Szczawiński (LKK Ziemia Lubawska) - 128 miejsce open, 21 w M4,
Adrian Libuda (Team PKO Bank Polski) - 188 miejsce open, 31 w M2,
Jakubowski Cezary (LKK Ziemia Lubawska) - 210 miejsce open, 21 w M5
Wyżlic Tomasz (GKL-AGA TEAM) - 260  miejsce open, 25 w M5

Foto:
Z. Kowalski 
O. Andrzejewska 
P. Marchel