Merida Mazovia MTB - Piaseczno

Czwarta edycja cyklu Merida Mazovia MTB Marathon gościła w Piasecznie. Na starcie stanęło prawie 1400 entuzjastów ścigania po mazowieckich lasach i polach. Trasa tego maratonu była płaska i szybka, a aura łaskawa i obyło się bez deszczu.

Do Piaseczna pojechała niewielka reprezentacja z Lubawy. Na dystansie Mega (57 km) ścigali się: Michał Kowalkowski i Tomek Olender reprezentujący LKK Ziemia Lubawska. Michał zajął 6. miejsce z czasem 02:22:49 w kategorii M55. Tomek był 16 w swojej kategorii z czasem 02:17:17.

Na dystansie Fit (25 km) startował Adrian Libuda (Team PKO BP). Zajął 27 miejsce w kat. M2, czas 01:03:05.

Bardzo dobrze od początku sezonu radzą sobie zawodnicy reprezentujący nowomiejską grupę GKL-AGA TEAM. Kacper Danielewski i Agata Patalon przekroczyli linię mety na drugich pozycjach w swoich kategoriach na dystansie Fit. W klasyfikacji generalnej po czterech wyścigach obydwoje prowadzą. (Sz)