Bank Spółdzielczy w Lubawie obdarował czworo dzieci z woj. warmińsko-mazurskiego

Opublikowano:

11 kwietnia 2013 o godz. 12.00 odbyło się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Lubawie dzieci poznały bank z bliska i dostały prezenty, o których skrycie marzyły.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci. 

Bank Spółdzielczy w Lubawie jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta.
„Nasza praca to nie tylko udzielanie kredytów i przyjmowanie depozytów. Są to także działania na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Lubawa. Wspieramy przez dofinansowanie lokalne inicjatywy kulturalne, sportowe, oświatowe. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc”, mówi Pani Magdalena Waldan, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie.

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka - mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom od grudnia ubiegłego roku było ich ponad 100.  

11 kwietnia w Banku Spółdzielczym w Lubawie spełniły się marzenia czworga dzieci.

Czteroletnia Magda choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka nie chodzi samodzielnie, nie mówi, nie chwyta w rączki. U Magdy zdiagnozowano również niedosłuch II stopnia. Dziewczynka uwielbia czas spędzony na świeżym powietrzu, a jej największym marzeniem jest huśtawka ogrodowa. 

Czteroletni Mateusz choruje na autyzm. Ukochanym i bezpiecznym dla chłopca światem są cyferki. Każdego dnia Mateusz dojeżdża do przedszkola przeszło 40 km. Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w samochodzie, chłopiec otrzymał tablet edukacyjny Goclever Genius 7.

Czternastoletni Marek choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec porusza się samodzielnie, ma za sobą dwie operacje stóp, przed nim jeszcze jedna. Marek jest dumnym gimnazjalistą. Największym jego marzeniem jest basen ogrodowy.

Jedenastoletnia Patrycja choruje na rdzeniowy zanik mięśni, chorobę genetyczną prowadzącą do całkowitego zaniku mięśni. Na tę chorobę dziś nie ma jeszcze lekarstwa. Patrycja porusza się  na wózku elektrycznym, sprawną ma jedynie prawą rękę. Odizolowana od rówieśników, dziewczynka marzy o przyjacielu. Patrycja otrzymała wyśnionego szczeniaczka rasy Yorkshire Terrier. 

Bank Spółdzielczy w Lubawie należy do najstarszych banków spółdzielczych działających w Polsce. Został założony 14 marca 1870 roku przez dr Teofila Rzepnikowskiego. Na przestrzeni lat, Bank mocno zakorzenił się w regionie, aktywnie uczestnicząc w życiu publicznym, wspierając lokalną działalność społeczną i oświatowo-kulturalną. Bank Spółdzielczy w Lubawie działa w oparciu o wyłącznie polski kapitał i jest zrzeszony w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Więcej na: www.bslubawa.pl 

Fundacja „Dziecięca Fantazja” - jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 9 lat działalności spełniła ponad 2800 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl  

Materiał: BS Lubawa i MŻ