Finał Mistrzostw Województwa LZS Szkół Gminnych w Tenisie Stołowym 2012

Dnia 27.11.2012 r. w Lidzbarku Warmińskim odbył się Finał Mistrzostw Województwa LZS Szkół Gminnych w Tenisie Stołowym 2012. Celami turnieju było: popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, przegląd i wstępna selekcja uzdolnionej sportowo młodzieży do uprawiania tenisa stołowego oraz zapewnienie młodzieży spędzania wolnego czasu od nauki w atrakcyjny sposób.

W ścisłym finale nie zabrakło również reprezentantów Gminy Lubawa. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt do ścisłego finału awansowały Żuralska Marianna oraz Wiśniewska Natalia – uczennice Zespołu Szkół w Prątnicy. W kategorii gimnazjum Dembkowska Joanna – Zespół Szkół w Grabowie-Wałdykach oraz Penkala Kornel – Zespół Szkół w Prątnicy.

Z w/w zawodników najwyższą lokatę zdobyła Żuralska Marianna, która w swojej kategorii zajęła III miejsce. Poniżej prezentujemy pozostałe wyniki mistrzostw.

IX-XII miejsce – Penkala Kornel – gmina Lubawa

W klasyfikacji gmin gmina Lubawa uplasowała się tuż za podium na IV miejscu przegrywając jedynie z Lidzbarkiem Warmińskim, Kalinowem oraz Wydminami. Jest to bardzo dobre miejsce zważywszy na to, iż we wszystkich szczeblach turnieju udział wzięli reprezentanci 22 samorządów gminnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W klasyfikacji szkół podstawowych Zespół Szkół z Prątnicy zajął V miejsce (wygrali reprezentanci SP w Lidzbarku Warmińskim), w klasyfikacji gimnazjum Zespół Szkół w Grabowie-Wałdykach VI miejsce (wygrało gimnazjum w Pisanicy).

Opiekunem, zawodników z gminy Lubawa, na zawodach był pan Dariusz Liberacki – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Prątnicy, któremu w imieniu GZ LZS w Lubawie dziękujemy za opiekę nad zawodnikami oraz zrobienie kilku zdjęć do archiwum, a zawodnikom życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim oraz krajowym.