XV Biegi Niepodleglościowe w Rybnie

11.11.2012r. w Rybnie odbyły się  jubileuszowe XV Biegi Niepodległościowe. Atrakcyjne nagrody z roku na rok czynią tą imprezę coraz bardziej popularną. W 7 kategoriach wiekowych w tym roku wystartowała rekordowa liczba biegaczy -375 osób z 3 województw. W 3 najmłodszych kategoriach dzieci do klasy czwartej szkół podstawowych rywalizacja odbywała się na krótkich dystansach 200m-300m.

Poczynając od klas 5 szkół podstawowych, a na dorosłych biegaczach kończąc - dystans był już bardziej wymagający przygotowania wytrzymałościowego - ok 1300m. Trasa wiodła ulicami Rybna.

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonał wójt Gminy Rybno Edmund Ligman oraz Starosta Działdowski -Marian Janicki. Jak zwykle klasę pokazał Mateusz Jackiewicz (Gimnazjum Kazanice) który zwyciężył w biegu gimnazjalistów choć tym razem rywale próbowali mu dotrzymać kroku ,ale na prawie 100m podbiegu już nie dali rady .W tym samym biegu dobrze zaprezentował się również Szymon Zawadzki(Gimnazjum Kazanice) który rywalizował z 2 lata starszymi zawodnikami i zajął ostatecznie 6 lokatę. Miłą niespodziankę sprawiła również Marika Rumińska(Gimnazjum Lubawa) która pokonała wiele bardziej utytułowanych zawodniczek i ostatecznie zajęła 2 lokatę wśród gimnazjalistek, ustępując tylko zawodniczce ze Starogardu Gdańskiego. Biegi gimnazjalistów  zawodników ponadgimnazjalnych stały na wysokim poziomie sportowym.