Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych

25.10.2012 roku na stadionie w Iławie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw województwa, które odbędą się na wiosnę. Dystanse w poszczególnych konkurencjach były dość długie poczynając od najmłodszych bieg 600m, a na 3000m kończąc.

Mimo chłodu i wymagających dobrego przygotowania zawodników tras, bardzo dobrze wystartowali w tej imprezie sportowej zawodnicy z terenu Lubawy. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Jackiewicz z Gimnazjum w Kazanicach, który dystans 2000m pokonał niezagrożony prowadząc od startu do mety. To czwarty rok z rzędu gdy Mateusz wygrywa w tych zawodach. Bardzo dobrze zaprezentowali się również debiutanci :

1m-Marika Ruminska 1500m-Gimnazjum Lubawa
1m-Szymon Zawadzki 1500m-Gimnazjum Kazanice
2m-Karolina Graman 600m-SP Kazanice

Blisko podium była również Natalia Graman (Gim Kazanice) ale skończyło się ostatecznie na 4 miejscu. W zawodach wystartowali również  4 uczniowie  z Zespołu Szkół w Lubawie na dystansie 3000m zajęli oni następujące miejsca;

6m-Rafał Słupski
8m-Jacek Ossowski
10m-Adrian Grubalski
11m-Damian Maciołek
Pierwsze 3 osoby z każdego biegu otrzymało pamiątkowe medale natomiast zawodnicy którzy zajeli miejsca 1-10 wywalczyli awans na mistrzostwa województwa.