Mazovia MTB Marathon - Nidzica

9 sierpnia w Nidzicy odbyła się IX edycja tegorocznej Mazovii. Uczestnicy zawodów ścigali się na bardzo ciekawej i zróżnicowanej trasie przy sprzyjającej letniej pogodzie. Jak zwykle w Nidzicy kolarze pokonywali kilka długich i wymagających podjazdów. Dla zawodnika, który pierwszy wjedzie rowerem na wzniesienie nazwane Górą Łukaszewskiego została przygotowana nagroda w postaci wysokiej klasy ramy rowerowej. Ponieważ góra nie została zdobyta, otrzymał ją zawodnik Łukasz Derheld z Trek Gdynia, który podjechał najwyżej.
Wśród 1060 osób zmagających się z nidzicką trasą nie zabrakło sporej reprezentacji z Lubawy. Oprócz stałych bywalców Mazovii pojawiły się nowe twarze: Paweł Jakubowski ze swoim tatą Cezarym.
Bardzo dobry start zaliczyli bracia Kowalkowscy (Paweł zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii M1) i Michał Wyżlic, który w klasyfikacji generalnej kategorii M2 zajmuje 5 miejsce.
O pechu może mówić Jerzy Tylmann, który po upadku na 13 kilometrze z trudem kontynuował jazdę, ale mimo to ukończył wyścig.