Finał Mazovii w Nowym Dworze Mazowieckim

W niedzielę 7 października w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się finał cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. W mijającym sezonie odbyło się 15 wyścigów zaliczanych do klasyfikacji generalnej Mazovii, z czego 9. najlepszych startów było wliczanych do punktacji poszczególnych zawodników.

Nowy Dwór przywitał uczestników maratonu jesienną aurą. Zawodnicy pokonywali nieco dłuższą, ale łatwą i szybką trasę, która częściowo biegła wzdłuż Narwi po wale przeciwpowodziowym. Również tym razem nie obyło się bez kłopotów z utrzymaniem na wyznaczonej trasie. Na dystansie Mega i Giga część zawodników pobłądziła z powodu zamiany oznaczeń przez osoby trzecie. Ofiarą takich „żartów” padł między innymi Michał Kowalkowski, dla którego był to 9. start, a więc liczony do generalki.

Niektórzy zawodnicy mogli ostatni etap Mazovii potraktować ulgowo, bo ich miejsca w klasyfikacji generalnej były już niezagrożone. Tak było w przypadku Pawła Kowalkowskiego reprezentującego Algida Centrum Rowerowe Olsztyn. Stanął na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej w kategorii M2 na dystansie Giga, a jego team zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Najlepszy w generalce z zawodników LKK Ziemia Lubawska był Wojtek Szczawiński, który zajął 5. miejsce w kat. M1 na dystansie Fit. Lubawski klub zajął 41. miejsce na 250 notowanych drużyn.

Dużymi sukcesami mogą pochwalić się zawodnicy nowomiejskiego klubu GKL-AGA TEAM. Agata Patalon zajęła w generalce pierwsze miejsce w kategorii KJ na dystansie Fit, a jej tata Piotr Patalon był drugi w kat. M4 na dystansie Mega.