Merida Mazovia MTB Marathon - Olsztyn

Czwarty etap Merida Mazovia MTB Marathon w Olsztynie, to jedna z najbardziej oczekiwanych miejscówek Mazovii w tym sezonie. Po ubiegłorocznym sukcesie, w tym roku miało być jeszcze lepiej. Według zapowiedzi organizatora, trasa miała być bardziej wymagająca i urozmaicona. I mimo pewnych zmian, w stosunku do pierwotnego przebiegu, trasa mogła się podobać. Zawodnikom szczególnie przypadły do gustu wzniesienia nieopodal Rusi (suma przewyższeń na dystansie Mega powyżej 700 m) i lasy w okolicach Łańska, pokonywane przez „Gigowców”. Na starcie stanęło prawie 1000 kolarzy!

Życiowy sukces, w dodatku na swoim terenie, odniósł Paweł Kowalkowski reprezentujący Algida Centrum Rowerowe Olsztyn. Wygrał, z czterominutową przewagą nad następnym zawodnikiem, koronny dystans Giga. Drużyna Pawła już po raz drugi zdobyła komplet punktów i umocniła się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dobrze spisał się Wojtek Szczawiński z LKK Ziemia Lubawska. Przekroczył metę jako 34. spośród 238. zawodników startujących na dystansie Fit. Po czterech startach zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii wiekowej M1.

Niestety nie wszyscy zawodnicy będą dobrze wspominać olsztyński maraton. Startujący na dystansie Mega Michał Kowalkowski wraz z grupą zawodników pomylił trasę, co kosztowało go stratę kilkunastu cennych minut. (Sz)