Merida Mazovia MTB Martahon - Piaseczno

Drugi etap Merida Mazovia MTB Martahon został rozegrany w Piasecznie. Trasa maratonu była płaska i wiodła szutrowymi drogami oraz leśnymi duktami, gdzie zawodnicy walczyli na śliskich sekcjach kałuż, błota, rozlewisk i korzeni.  Jakby tego było mało, na głowy kolarzy padał przelotny wiosenny deszcz.

Pomimo tych trudności na starcie stanęło ponad 1100 uczestników. Warunki pogodowe pogarszały się wraz z upływem czasu, co miało największy wpływ na rywalizację najdłuższego dystansu. Najlepszym z zawodników lubawskich w tej edycji na głównym dystansie Giga, był Paweł Kowalkowski z Algida Centrum Rowerowe Olsztyn. Zajął trzecie miejsce open i drugie w swojej kategorii wiekowej. Bezapelacyjnym zwycięzcą dystansu Giga został klubowy kolega Pawła - Artur Korc, który przekroczył linię mety z ponad dwuminutową przewagą nad następnym zawodnikiem.

Dzięki braciom Marcinowi i Piotrowi Jankowskim, którzy zdecydowali się na pokonanie dystansu Giga, który premiowany jest największą ilością punktów, team LKK Ziemia Lubawska awansował o 18 miejsc w klasyfikacji generalnej i obecnie zajmuje 30 pozycję na 178 drużyn. (Sz)