Zwycięstwo Pawła Kowalkowskiego

W długi  weekend 12-14 czerwca w Ełku odbyła się Gwiazda Mazurska. Jest to trzydniowy maraton rowerowy rozgrywany w jednym z najciekawszych krajobrazowo regionów Polski - wśród mazurskich jezior. Pierwszego dnia rozegrany został wyścig zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Mazovia MTB Marathon.

Wśród 632 uczestników tego etapu na starcie stanęło dwóch zawodników klubu LKK Ziemia Lubawska: Michał Kowalkowski i Paweł Kowalkowski.

Tym razem Paweł spróbował swoich sił na dystansie giga (96 km). Jego decyzja okazała się słuszna i odniósł zwycięstwo w klasyfikacji wiekowej (M1), a w open zajął bardzo wysokie 15 miejsce na 88 sklasyfikowanych zawodników. Dzięki udanemu startowi zajmuje 2 miejsce wśród równieśników w klasyfikacji generalnej Mazovia MTB Marathon.

Michał Kowalkowski jak zwykle startował na dystansie mega (68 km) i ukończył rywalizację jako 8 w klasyfikacji wiekowej (M5) i 96 w open (376 startujących). W klasyfikacji generalnej po sześciu wyścigach znajduje się na  12 miejscu w M5. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!