Maj obfitości

Opublikowano:
Maj obfitości
Maj już za nami, pierwsze warsztaty teatralne, artystyczne oraz zajęcia w Klubie Kulinarnych Podróżników również.
Projekt „Prątnica – aktywna społeczność” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi. Panie upodobały sobie najbardziej smakowite zajęcia kulinarne, dzieci zaś – prace manualne podczas warsztatów artystycznych.
W maju w Klubie Kulinarnych Podróżników dominowały: kuchnia włoska oraz potrawy z ryb morskich. Uczestnicy nie tylko uczą się przygotowywania nowych smakołyków, poznają również tajniki kulinarnego zaplecza oraz dobre rady - przydatne w codziennym gotowaniu.
W Prątnicy nie brakuje także pomysłów na spędzenie czasu dla wszystkich miłośników technik plastycznych.  Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej i postrzegania piękna otaczającego świata przez uczestników, kształtowanie w nich potrzeby rozwijania własnych zainteresowań oraz zdolności. Każdy, kto wziął udział w majowych zajęciach potrafi już własnoręcznie zaprojektować i wykonać kartki okolicznościowe oraz składać bukiety z kwiatów techniką orgiami. 
Odbyły się ponadto warsztaty teatralne. Ich tematyka to nauka ruchu scenicznego, otwartości i pozytywnego odbierania własnej osoby. Każdy aktor musi poznać swoje moce strony, odnaleźć w sobie odwagę, by wyjść na scenę i wydobyć z siebie to, co najpiękniejsze – talent. Młodzież rozpoczęła też treningi przygotowujące ich do tańca z ogniem, więc z pewnością wszystkich mieszkańców Prątnicy czeka pasjonujący i efektywny teatr ognia – poi.
 
Materiał: OPS Gminy Lubawa