Nieletnia kierująca pod wpływem alkoholu doprowadziła do dachowania pojazdu na trasie Mortęgi - Lubawa

Opublikowano:

3 listopada 2025 r. Komenda Powiatowa Policji w Iławie przyjęła zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Mortęgi – Lubawa.

W wyniku podjętych czynności ustalono, że kierująca pojazdem marki Opel 16-latka nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego doprowadziła do wywrócenia się samochodu.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności okazało się, że nastolatka kierowała pojazdem, mając niemal 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, samochód został udostępniony 16-latce przez 21-letniego pasażera. Mężczyzna został ukarany mandatem za to wykroczenie.

Dodatkowo ujawniono, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, za co 21-latek również poniósł odpowiedzialność mandatową. - mówi Oficer Prasowy KPP w Iławie asp.sztab. Joanna Kwiatkowska

(mz)
foto nadesłane