Adrian Kasprzycki, trójboista pochodzący z Kazanic został Mistrzem Polski!

Opublikowano:

Adrian Kasprzycki, trójboista pochodzący z Kazanic został Mistrzem Polski! Nie zostawił cienia złudzenia swoim rywalom - z wynikami 350 kilogramów w przysiadzie, 232,5 kilograma w wyciskaniu i 305 kg w martwym ciągu odjechał reszcie stawki aż na 87,5 kilograma i zwyciężył na zawodach federacji WPC w kategorii do 140 kilogramów.

Adriana Kasprzyckiego wielu z was może kojarzyć jeszcze z czasów występów w Motorze Lubawa. W trakcie jednego z meczów bramkarz doznał poważnej kontuzji, która zakończyła jego piłkarską karierę.

Adrian nie skończył jednak ze sportem. Już jako piłkarz zaczynał swoje treningi na siłowni, początkowo akcesoryjnie i lekko chaotycznie. Gdy piłkarskie marzenia legły w gruzach, oddał się temu w pełni i spotkał odpowiednich ludzi, którzy wprowadzili go do świata trójboju siłowego.

Pierwszy raz wystartował w 2020 roku, zajął jedne z ostatnich miejsc, lecz nie zabiło to jego pasji. Wiedział, że wielkie rzeczy - i ciężary - potrzebują czasu. "To maraton, nie sprint" - zawsze powtarzali jego silniejsi koledzy. Tej domeny również się trzymał. Przez wiele lat ciężko trenował, pokornie i mozolnie budował masę mięśniową. Niegdyś piłkarska sylwetka zmieniła się nie do poznania. Na ostatnich zawodach Adrian ważył blisko 135 kilogramów. Nie ten ciężar jednak jest w tej historii najbardziej imponujący. 

W dniach 15-19 października we Wrocławiu odbywały się Mistrzostwa Polski federacji WPC w trójboju siłowym. Adrian, zawodnik pochodzący z gminy Lubawa, zdeklasował swoich rywali w kategorii do 140 kilogramów i został Mistrzem Polski. 

W przysiadzie podniósł 350 kilogramów, w wyciskaniu leżąc uzyskał wynik 232,5 kilograma, a w martwym ciągu zaliczył 305 kilogramów, co złożyło się na total rzędu 887,5 kilograma. Ponadto Adrian był o krok do zostania rekordzistą Polski. W jego trzecim podejściu w wyciskaniu - na 241 kilogramów - zabrakło dosłownie kilku centymetrów. 

Ponadto drużynie, której członkiem jest Adrian - Lean Bulls Gdynia - udało się zdobyć 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Adrian zapowiada, że nie zamierza zwalniać. Uważa, że w przeciągu 4-5 lat jest w stanie stać się najsilniejszym Polakiem w historii. Warto podkreślić, że licząc tylko podniesione kilogramy - już teraz plasuje się w top 30 najsilniejszych Polaków!

opr. e-lubawa

materiał filmowy z zawodów: >>>https://www.facebook.com/marian.zuchowski/  

foto: Zuzanna Kowalska/Lean Bulls Gdynia i Natalia Jasińska/Lean Bulls Gdynia