Zwycięstwa w biegach przełajowych

Pod koniec września w Suszu odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe LZS. Na zawody te pojechała skromna trzyosobowa reprezentacja Gimnazjum w Kazanicach. Swoją dominację w regionie potwierdził Mateusz Jackiewicz który dystans 1500m zwyciężył z przewagą 200m nad następnym zawodnikiem.

Bardzo dobrze spisała się również Angelika Brzozowska która rywalizacje na 1000m ukończyła na drugiej pozycji. Uroczystej dekoracji oraz wręczenia trofeów sportowych dokonał Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS –Benedykt Czarnecki.

Natomiast 15 października w Kurzętniku odbyły się Masowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania –LGD „Ziemia Lubawska” na te zawody pojechała 15 osobowa reprezentacja Zespołu Szkół w Kazanicach. Razem nasi reprezentanci zdobyli 3 złote oraz 1 srebrny medal.

Bardzo cieszy dobra postawa  gimnazjalistów”: Angeliki Brzozowskiej oraz Mateusza Jackiewicza którzy z  dużą przewagą zwyciężyli biegi główne kobiet i mężczyzn na dystansie 3000m kategorii „Open”. Zwycięstwo w najmłodszej kategorii rocznik 2001 odniosła również Aleksandra Lenckowska (bieg 600m). Natomiast druga na mecie była Natalia Graman w biegu 1000m, która przegrała jedynie z wicemistrzynią Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych  –Kingą Kucą.

Uroczystej dekoracji dokonał natomiast Wójt Gminy Kurzętnik  -Wojciech Dereszewski, który podczas przemówienia zachęcał to takiej formy aktywności jak również stwierdził ,że sam biega . Dekorując zwycięzców jednocześnie zaprosił na kolejne biegi przełajowe, które będą organizowane w Nowym Mieście Lubawskim oraz Rybnie już w listopadzie.

Wyjazd na powyższe zawody został sfinansowany ze środków Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie.

Materiał:Trener Leszek Kołodziejski