Finał Skandii w Kwidzynie

W sobotę 1 października odbył się finał SKANDIA Maraton LANG Team 2011. Po dwóch latach przerwy Skandia zawitała do Kwidzyna. Tym razem baza maratonu usytuowana została w pięknej scenerii zamku. Na trzech dystansach (Grand Fondo, Medio i Mini) wystartowało blisko 600 uczestników, który mogli cieszyć się z iście letniej pogody.

W Kwidzynie wystartowało tylko trzech zawodników LKK Ziemia Lubawska. Pierwszy raz w tym sezonie w Skandii uczestniczyli Michał Kowalkowski i Henryk Dembiński. Dla Michała Kowalkowskiego (55 l.) wyścig ten okazał się bardzo emocjonujący, ponieważ miał okazję ścigać się bezpośrednio z Czesławem Langiem (56 l.). Przez około 30 km jechali razem. Dopiero na ostatnich kilometrach Michał „urwał” Czesława i na mecie „dołożył” 37 sekund legendzie polskiego kolarstwa.

W tegorocznej Skandii o punkty do klasyfikacji generalnej walczył Michał Wyżlic z Lubawy reprezentujący nowomiejski GKL-Aga Team. Michał ścigał się na dystansie Medio i do końca miał szansę na „pudło”. Ostatecznie zdobył 3184,30 pkt.  (zabrakło 2,11 pkt. do trzeciego miejsca) i w klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce w kategorii wiekowej M2. Gratulujemy! (Sz)