XXIV Gala Wolontariuszy Szlachetnej Paczki z udziałem lubawskich wolontariuszy

Opublikowano:

W minioną sobotę w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się XXIV Gala, która podsumowała niezwykły Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. To coroczne wydarzenie mające na celu posumowanie działań wolontariuszy oraz uhonorowanie osób wspierających akcję.

"Wydarzenie przyciągnęło koordynatorów i wolontariuszy z całego województwa warmińsko- mazurskiego. Było nam bardzo miło reprezentować nasz rejon. To wyjątkowa okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim zaangażowanym w pomoc dla rodzin, które otrzymały wsparcie w grudniu 2024 roku. Gala stanowi okazje do integracji i promowania idei niesienia pomocy" - mówi lider lubawskiej grupy wolontariuszy Viola Lewandowska.

Podczas tegorocznej gali wolontariat lubawski reprezentowali: Viola Lewandowska - lider grupy, Dorota Polanowska, Agnieszka Dombrowska i Radek Rybiński.

Stanisław Sojka w utworze "Toleranacja" śpiewa:
Na miły Bóg.
Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

Te słowa wyśpiewane mówią  wszystko. Bycie wolontariuszem pozwala złapać szersze spojrzenie na to, co robimy i kim jesteśmy… wolontariat może okazać się świetnym narzędziem do lepszego poznania samego siebie i trzeba siebie samego dać. Dobro jak wiemy zawsze wraca. (mz)

foto: dzięki uprzejmości fotografowi organizatora