Finał Mazovii w Toruniu

W sobotę, 24 września w Toruniu po raz ostatni w tym sezonie odbył się wyścig kolarski zaliczany do klasyfikacji Mazovia MTB Maraton. Start, meta oraz miasteczko wyścigu zostały usytuowane na terenie Motoareny. Obiekt służący na co dzień żużlowcom, tym razem gościł ponad 800 kolarzy. Trasa maratonu nie była trudna, chociaż obfitowała w piaszczyste odcinki i kilka krótkich podjazdów.

Na maraton do Torunia udało się sześciu zawodników LKK Ziemia Lubawska. Po raz pierwszy w maratonie MTB wziął udział Miłosz Ukleja. Na finale Mazovii odbyła się dekoracja zawodników zajmujących osiem czołowych miejsc w każdej kategorii poszczególnych dystansów.

Dla trzech zawodników z Lubawy szczęśliwą liczbą okazała się siódemka. Takie właśnie miejsce w generalce zajęli: Wojtek Szczawiński, Sławomir Szczawiński i Michał Kowalkowski. Michała nie było w Toruniu i w jego zastępstwie nagrody odebrał Mariusz Kowalkowski, który w klasyfikacji generalnej zajął 5. miejsce. Na finał Mazovii nie przyjechał też Paweł Kowalkowski, który doznał kontuzji barku i ma przymusową przerwę w startach. Paweł zajął w generalce 2. miejsce. Team braci Kowalkowskich - Centrum Rowerowe Olsztyn, zajął w generalnej klasyfikacji drużynowej 3. miejsce. (Sz)

Wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego: