Szynaka Motor Lubawa - Mrągowia Mrągowo 2:1

W piątek, 9 września zawodnicy Szynaka Motor Lubawa na własnym stadionie rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem na Łazienkowskim zagrali z Mrągowią Mrągowo pokonując  2:1.

Sędzią głównym spotkania  był Tomasz Wira z  Elbląga,  Alojzy Jarguz - obserwatorem z ramienia WMZPN .
W drużynie  z Mrągowa podobnie  jak  w lubawskiej nastapiło dużo zmian, trenerem został Rafał Szwed. Sporo piłkarzy odeszło, a w ich miejsce przyszli inni zawodnicy między innymi Jarosław Kaszuba  grający kiedyś w barwach Motoru.

Początek spotkania wbrew  oczekiwaniom należał całkowicie do  drużyny  gości. Od początku  gwizdka sędziego  przeprowadzali składne, szybkie  akcje i lubawska obrona miała  trudności z zatrzymaniem szybkich napastników  gości.
W  16  minucie  po pięknym strzale  z kilku metrów bramkarz lubawski  Mateusz Leśniewski popisuje się piękną  paradą, ale dobitka  młodego napastnika  Mrągowii Mateusza Stachelka jest skuteczna  i jest  0 : 1.

Motor po utracie bramki próbuje  grać, ale  w tym dniu skutecznie  kryją  naszych napastników, szczególnie Piotra Piceluka obrońcy gości.
Akcje  lubawskiego zespołu  są schematyczne, gra toczy się na środku  i  po prawej stronie boiska. W pierwszej połowie Motor nie potrafi sobie poradzić z dobrze grającym zespołem z Mrągowa.
Po przerwie Motor zaczyna  grać. Akcje są ciekawe, szybkie, skladne i  coraz częście przebywamy  na połowie rywali.

W  63  minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu podbramkowym, bramkę strzela Bazyli Jabłonowski i jest  1:1. Bramka zdobyta przez gospodarzy uskrzydliła zawodników i w tym okresie zrobilo się ciekawe widowisko piłkarskie. Gra momentami staje się ostra, sędzia musi studzić zawodników  zółtymi kartkami m.in Mateusza Leśniewskiego  i Sławomira  Święckiego.

Drugą bramkę dla lubawskiej drużyny zdobywa w 75 minucie Piotr Piceluk. W końcówce spotkania  goście próbowali doprowadzić do remisu, ale dobra dyspozycja  lubawskiej drużyny sprawiła, że Motor zdobywa kolejne trzy punkty. (mz)