IV koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Lubawie

Opublikowano:

14 czerwca w parafii pw. Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie odbył się IV koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w naszym mieście. Koncerty organowe kierownika festiwalu Tomasza Glanca, słowo mówione przez znakomitych aktorów, tego wieczoru gościła trzeci raz w Lubawie Teresa Lipowska, chór  Appasjonata pod kierownictwem Marka Józefowicza, znakomity oboista Tytus  Wojnowicz goszczący również wcześniej w Lubawie i tenor z Warszawy Andrzej Wiśniewski, to wszystko sprawiło, że był to wyjątkowy wieczór.

Prowadzący Andrzej Lewicki jak zawsze przygotowany do słowa wstępnego i jak podkreślił na wstępie, koncert ten był dedykowany ks. Mieczysławowi Rozmarynowiczowi z okazji jubileuszu 50-lecia Sakramentu Kapłaństwa. Artyści wykonali kilka znanych utworów.

Cudownie zabrzmiał utwór Vangelisa The Conquest of Paradise (Wyprawa do Raju), a na zakończenie jeszcze piękniej "Time to Say Goodbye" w wykonaniu tenora Andrzeja Wiśniewskiego, fortepian Tomasz Glanc oraz chóru Appasjonata, który spotkał się z owacjami na stojąco jak cały piątkowy koncert. (mz)