Wdech i wydech… i spróbuj jeszcze raz – zajęcia z elementami TUS w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” w Lubawie

Opublikowano:

Dzieci bez względu na wiek podlegają stresowi i napięciom psychicznym, z którymi często trudno jest im sobie poradzić. Ważne jest, aby poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnić ich koncentrację i uwagę. Na ostatnich zajęciach TUS w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfolandia” w Lubawie wykorzystaliśmy metodę mindfulness czyli uważność, aby nawet z najmłodszymi przedszkolakami skupić się na swoim oddechu, emocjach i narządach zmysłu.

Mindfulness przynosi niesamowite korzyści każdej osobie, która ją praktykuje, dlatego warto wpleść je do codziennych rytuałów. Pomaga dzieciom w skupieniu oraz polepszaniu pamięci, daje im przede wszystkim solidny fundament do budowy poczucia pewności siebie i do rozwijania umiejętności, niezbędnych do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. 

Do wspólnych ćwiczeń wykorzystaliśmy papierowe kubeczki, gazety oraz ćwiczenia z elementami jogi, co bardzo spodobało się przedszkolakom. Ruch i oddech to nieodłączne elementy, gwarantujące pozytywne samopoczucie. Każdą aktywność zakończyliśmy czytaniem pięknych historii, które pomogły dzieciom zrelaksować się i poczuć błogostan :)

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie