Wizyta przedszkolaków w Ochotniczej Straży Pożarnej w Byszwałdzie

Opublikowano:

Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda praca strażaka 7 czerwca 2024 r przedszkolacy z Szkoły Podstawowej w Byszwałdzie  wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Byszwałdzie.

Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania druhowie zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolacy z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o pracy strażaka. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i odzieży ochronnej używanej w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Ponadto oglądały wóz strażacki, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Z dużym zainteresowaniem  oglądały pokaz  przygotowany przez druhów OSP. Dużą  atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają w trakcie wyjazdu do zdarzenia. 

Wiele radości sprawiło możliwość jazdy wozem strażackim. Wszystkie dzieci biorące udział w wycieczce, zostały zaproszone na słodki poczęstunek, a na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Przedszkolacy z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

nadesłane dla e-lubawa.pl z OSP Byszwałd