Jechał bez uprawnień bo zapomniał, że skończyły mu się 4 lata temu

Opublikowano:

Kontrole drogowe to codzienny obowiązek każdego policjanta patrolującego powiat iławski. Dzięki takim działaniom funkcjonariusze są w stanie czuwać nad bezpieczeństwem. Dotyczy to zarówno podróżujących jak i pojazdów, którymi poruszają się po naszym terenie. Podczas takich kontroli funkcjonariusze zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.

Podczas minionej doby policjanci ruchu drogowego skontrolowali 31 kierujących, a 19 ukarali mandatami karnymi. Funkcjonariusze pracowali na miejscu tylko dwóch kolizji, na szczęście nie było żadnego wypadku.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych  kierujących ujawnili policjanci w środę (12.06.2024 r.) po godzinie 7:00. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości mężczyzny. 

Okazało się, że 65-latek kierował samochodem, nie posiadając do tego uprawnień gdyż straciły ważność 4 lata temu. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

PAMIĘTAJMY!!!

Nieodpowiedzialni  kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

źródło KPP Iława 
foto archiwum elubawa