104. ROCZNICA PLEBISCYTU NA WARMII, MAZURACH i POWIŚLU

Opublikowano:

Wczoraj uczciliśmy wydarzenia sprzed 104 lat. Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem w Lubstynku – była to jedna z miejscowości, która uczestniczyła w plebiscycie. Po złożeniu kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym wydarzenia z 1920 roku, uczestnicy udali się do Złotowa, gdzie ksiądz dziekan Marcin Staniszewski oraz proboszcz miejscowej parafii ksiądz Jakub Maciejko odprawili mszę świętą.

Następnie w Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie obyła się akademia. W drodze do szkoły pod pobliską tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości również zostały złożone kwiaty.  W programie akademii znalazło się powitanie gości przez dyrektor Justynę Kwiatkowską i montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły.

Wygłoszone zostały także okolicznościowe przemówienia, w tym wice-wójta gminy Mariana Licznerskiego. Goście wydarzenia wysłuchali także prelekcji w formie gawędy historycznej księdza dziekana Marcina Staniszewskiego. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez Panie z Klubu Senior + w Złotowie.

UG Lubawa