II Ogólnopolski Wyścig MTB Susz 2011

W sobotę 20 sierpnia odbył się II Ogólnopolski Wyścig MTB Susz 2011. Zawodnicy ścigali się na 22-kilometrowej pętli, która przebiegała lasami, łąkami i szutrami wokół Susza. Początek i koniec rundy wiódł ścieżką wokół jeziora.
Mimo, że trasa była płaska jednak do łatwych nie należała z powodu częstych zmian kierunku jazdy i elementów  technicznych takich jak piach i interwałowe podjazdy.

Na starcie wyścigu stanęło 230 zawodników. Organizatorzy przygotowali do wyboru trzy dystanse: Mini - 1 pętla, Mega - 2 petle, Giga - 3 pętle. Kolarze z Lubawy wybrali dwa skrajne dystanse. Cezary Jakubowski, Wojtek Szczawiński i Sławomir Szczawiński ścigali się na Mini, a Michał Kowalkowski, Marcin Jankowski, Andrzej Muczyński, Paweł Kowalkowski i Michał Wyżlic - na Giga.
Aż sześciu z nich stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych, a Paweł Kowalkowski jako czwarty przekroczył linię mety, ustępując tylko braciom Robertowi i Bartoszowi Banachom oraz Andrzejowi Guż.

Wyniki dystans Giga:
Paweł Kowalkowski (Centrum Rowerowe Olsztyn) - 2 miejsce w kategorii wiekowej M2