Tadeusz Piątkowski mistrzem Polski

Opublikowano:

20 sierpnia br. w Urlach rozegrano IV Drużynowe Mistrzostwa Amatorów MTB. Zjechały się najlepsze drużyny z Polski, a wśród nich Retro Bike z nowomieszczaninem Tadeuszem Piątkowskim w składzie.

Drużyny mogły liczyć maksymalnie 4 zawodników, a wcześniej wspomniana Retro Bike liczyła tylko 3 osoby. Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu trasy 25km w terenie (liczył się czas 3 zawodnika z drużyny). Mistrzami Polski w kategorii masters zostali zawodnicy właśnie z Retro Bike z 19 sekundową przewagą nad drugą drużyną.

Trasa była trudna, było sporo piachu i błota – mówi mistrz z Nowego Miasta Lub. – po przyjeździe na metę, nie wiedziałem gdzie jestem i co się dzieje.

Średnia prędkość zwycięzców to ok. 33km/h a maksymalna to aż 45,7km/h. Następnego dnia odbywała się IX Edycja Poland Bike Maratonu, gdzie Tadeusz, już jako mistrz Polski zdobył 3 miejsce (57km).

Ciężki trening, dobra dieta i zawziętość doprowadziły go na szczyt. Na co dzień uśmiechnięty, otwarty i zawsze służący pomocą człowiek oraz pracownik oddziału firmy Swedwood w Lubawie, a od teraz także mistrz Polski! Gratuluję! (pj)

Więcej na temat mistrzostw: sport.onet.pl/kolarstwo

fot: S. Szczawiński

 

 

Komentarze

GOŚĆ
Tadzik do Urli (ni wiem jak się odmienia ;p) przyjechał kolarką :D
(2011-08-27 20:15:25)
Kk
GRATULACJE TADEUSZ!!!
(2011-08-25 11:07:21)