Nabożeństwo fatimskie w Lipach koło Lubawy

Opublikowano:

Nabożeństwo fatimskie w parafiach, tak bardzo popularne 13. dnia miesiąca, zasadniczo odprawiane od maja do października, ciągle zachowują swą żywość i ducha, który wciąż się rozszerza. Miłość do Matki Bożej, w znaku Fatimskiej Pani, zdaje się, jakby nie zauważała przemijającego czasu.

Miejsc kultu fatimskiego bowiem ciągle przybywa, można też powiedzieć, że nabiera on nowego kolorytu. Swoista powszechność pobożności fatimskiej wyraża się również w tym, iż modlitwa 13. dnia miesiąca stała się niejako synonimem nabożeństwa fatimskiego.

W Sanktuarium w Lipach od kilkunastu lat podobnie jak na całym świecie wierni spotykają się by oddać cześć Matce Bożej Fatimskiej.

13 maja o godz. 19.30 odprawiona została msza św. pod przewodnictwem kustosza Sanktuarium w Lipach ks. Mieczysława Rozmarynowicza, który skierował do wiernych Słowo Boże.

Nabożeństwa fatimskie zostały zapoczątkowane przez księdza Marka Rengiela, kilkanaście lat temu, byłego wikariusza parafii św. Anny i na stałe wpisały się do kalendarza liturgicznego. Po mszy świętej wokół kościoła odbyłą się procesja, a wierni odmawiali tajemnice Różańca świętego. (mz)