Policjanci podsumowali miniony weekend. Jedna osoba poniosła śmierć

Opublikowano:

Policjanci podsumowali miniony weekend, podczas którego interweniowali 161 razy. Reagowali w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych, osób bezdomnych, zakłócających ciszę nocną czy popełniających wykroczenia i przestępstwa, w tym również w ruchu drogowym. W ten weekend na drogach powiatu iławskiego policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego, który pomimo promili w organizmie, nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg usiadł za kierownicą samochodu.
 

W ciągu minionego weekendu policjanci zrealizowali 161  interwencji. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowego reagowali na wszelkie nieprawidłowości i wykroczenia popełniane przez kierowców, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, wykroczenia popełniane względem pieszych oraz pojazdy poruszające się z nadmierną prędkością.   

W tym czasie na drogach powiatu iławskiego doszło do 1 wypadku oraz 1 zdarzenia na drodze, w wyniku którego kierowca zmarł, a także 15 kolizji. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 1 nietrzeźwego kierującego, a 64 ukarali mandatami.

Do pierwszego poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (11.05.2024 r.) kilka minut po północy. Wtedy to okazało się, że 23-latek na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i wywrócił pojazd. Pasażerowie z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci 23-latkowi zatrzymali prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę (12.05.2024 r.) po godzinie 17:00 na jednej z dróg w gminie Susz 26-latek jechał motorowerem z przełożoną przez ciało linką holowniczą. Linka ta wkręciła się w tylne koło pojazdu, powodując u kierującego obrażenia ciała, a w ich następstwie śmierć.

Tymczasem po 20:00  o kolejnym nieodpowiedzialnym  kierującym policjanci zostali poinformowani przez świadka. Zgłaszający oświadczył, że kierujący toyotą jedzie od lewej do prawej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali opisywany pojazd. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało, że  35-latek kierował samochodem, mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazy mężczyźnie oraz według nowych przepisów zabezpieczyli pojazd.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący jechał w Kisielicach z prędkością 102 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Kierujący bmw skorzystał z prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Dlatego w najbliższym czasie ze swojego zachowania odpowie przed sądem.

źródło KPP Iława