GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO - CONSTRACT LUBAWA 2:1 (0:0)

GI Malepszy Arth Soft Leszno pokonała Constract Lubawa 2:1 i objęła prowadzenie w półfinale play-off. To, co najważniejsze w spotkaniu działo się w samej końcówce spotkania, a decydujące trafienie zdobył Daniel Gallego Garcia w ostatniej akcji spotkania.

Rozgrywki o Mistrzostwo Polski wkraczają w decydującą fazę. W półfinale czwarty po fazie zasadniczej GI Malepszy Arth Soft Leszno podejmował pierwszy Constract Lubawa. Faworytem rywalizacji byli mistrzowie Polski, ale leszczynianie potrafili znaleźć patent na zawodników Dawida Grubalskiego w tegorocznej edycji Pucharu Polski eliminując ich i ostatecznie znajdując się w finale.

Początkowe minuty należały do Constractu. Często w akcjach ofensywnych obrońców tytułu pomagał Victor Lopez, ale we wszystkich próbach na posterunku stał Antti Koivumäki. Leszczynianie bronili się dzielnie, a sami czekali na swoją szansę do wyprowadzenia zabójczej kontry.

Te nadarzały się w drugiej części pierwszej połowy przy okresie słabszej gry Constractu, ale wynik pozostawał bez zmian. Również wtedy, kiedy lubawianie za sprawą Macieja Jankowskiego uderzyli w słupek po ciekawej akcji. Przed przerwą oba zespoły nastawiły się chyba na to, żeby utrzymać taki rezultat i oczekiwać na to, co wydarzy się w drugiej połowie. Pomimo przewagi lubawian do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Constract zamknął leszczynian na ich połowie, ale z przewagi w ataku pozycyjnym niewiele wynikało. Co jakiś czas GI Malepszy Arth Soft w grze wysokim pressingiem wywierał presję na mistrzach Polski, ale wciąż pozostawał bezbramkowy remis.

W dwudziestej dziewiątej minucie Ołeksandr Kolesnykov otworzył wynik spotkania i emocje w spotkaniu. Ukrainiec strzałem z dystansu pokonał Victora Lopeza i Hala Trapez eksplodowała z radości.

Mecz wyraźnie ożywił się w późniejszych minutach. Wiele było walki z obu stron,, a Constract przez długi czas nie potrafił dobrać się do leszczynian i stworzyć sytuacji, która dawałaby im remis

Na cztery minuty przed końcem spotkania Constract wycofał bramkarza. I lubawianom wprawdzie udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą Claudinho. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to w ostatniej akcji spotkania GI Malepszy Arth Soft zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Do siatki trafił Daniel Gallego z pomocą jednego z zawodników Constractu - Jankowskiego.

Leszczynianie pokonali u siebie lubawian i objęli prowadzenie w półfinale play-off. Teraz oba zespoły przenoszą się do terenu mistrza Polski. W sobotę dojdzie do rewanżu.

Bramki: Ołeksandr Kolesynkov 29, Daniel Gallego 40 - Claudinho 40