Już dziś zaczynany półfinały play-off Constract Lubawa zagra w Lesznie

Opublikowano:

Rozpoczynamy półfinałowe starcia play-off w sezonie 2023/24. W środę dojdzie do pierwszych meczów, a my spoglądamy na Leszno, gdzie GI Malepszy Arth Soft zmierzy się z Constractem Lubawa. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport. Początek o godzinie 19:00.

Walka o Mistrzostwo Polski wkracza w decydującą fazę. W grze o złoty medal zostały cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej, a skład półfinalistów jest taki sam jak przed rokiem. Zmienił się tylko nieco rozkład gier półfinałowych. Constract zmierzy się z GI Malepszy Arth Soft, a Rekord zagra z Piastem. Mamy zatem powtórkę półfinałów z obecnej edycji Pucharu Polski.
 
W środę nasze oczy będą skupione na Hali Trapez w Lesznie. GI Malepszy Arth Soft przystąpi do rywalizacji z Constractem Lubawa po dwumeczu finałowym w Pucharze Polski z Piastem Gliwice. Po pierwszym spotkaniu przegranym 2:6, w rewanżu w Gliwicach leszczynianie wygrali 2:1, ale straty były nie do odrobienia i to zawodnicy Orlando Duarte zdobyli pierwsze trofeum w 2024 roku. GI Malepszy Arth Soft z pewnością odczuje tę rywalizację w starciu z Constractem. W obu spotkaniach trener Tomasz Trznadel mierzył się z brakami kadrowymi, a odczuwalne przede wszystkim były braki kontuzjowanych Jakuba Kąkola i Serhija Malyshki. Przed leszczynianami ważna rywalizacja z Constractem, a ewentualne zwycięstwo może dać im pierwszy w historii medal Mistrzostw Polski.
 
Więcej przerwy mieli zawodnicy Dawida Grubalskiego. Constract w drodze do półfinału rywalizował z Widzewem Łódź i po dwóch meczach wywalczył awans. W Łodzi wygrał 5:0, a w Lubawie 2:1. Można odnieść wrażenie, że obrońcy tytułu ekonomicznie pokonali pierwszą przeszkodę w walce o złoto, a teraz mogą skorzystać na zmęczeniu leszczynian, atucie własnego boiska w przypadku potrzeby rozegrania trzeciego meczu i głębi składu. Nie da się ukryć, że Constract jest wyraźnym faworytem do awansu do finału, ale jesteśmy ciekawi pierwszego spotkania w Hali Trapez w środowy wieczór.

We wspomnianym półfinale Pucharu Polski lepsza była GI Malepszy Arth Soft. W Lubawie leszczynianie wygrali aż 5:0 i w rewanżu obronili przewagę awansując do finału. W lidze w fazie zasadniczej dwukrotnie lepszy był Constract (zwycięstwa 4:1 i 5:1).
 
Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy GI Malepszy Arth Soft Leszno z Constractem Lubawa zostanie rozegrany w Hali Trapez o godzinie 19:00 w najbliższą środę. Na transmisję zapraszamy do TVP Sport.
 

źródło Fogo Futsal Ekstraklasa 
foto mz