Łukasz Hejda zawodnik Sokoła Lubawa złotym medalistą XXX OOM kadetów w zapasach w stylu klasycznym

W Wałbrzychu w dniach 20-21 kwietnia 2024 rozgrywana jest XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśnicze zmagania w ramach XXX OOM rozpoczęły się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Aqua Zdrój” w Wałbrzychu.

W tej tak doborowej stawce zaprezentował się i wywalczył złoty medal  Łukasz Hejda w kat. 92 kg reprezentujący MLKS Sokół Lubawa. W dniu wczorajszym wygrał wszystkie walki i dziś pokonał w finale Krzysztofa Kulika ZKS Granica Gdańsk poprzez położenie przeciwnika na łopatki.

Na co dzień Łukasz mieszka i uczy się w Radomiu. Trenuje w SMS Olimpijczyk Radom. W kategorii 92 kg startowało 16 zawodników.

W 2015 r. w Radomiu podczas Finału XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym złoty medal zdobył Zawadzki Michał. Michał po raz drugi zdobył tytuł Mistrza Polski tym razem w kategorii wagowej do 50 kg i jednocześnie wywalczył miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

Trenerem Łukasza Hejdy i Michała Zawadzkiego jest Henryk Mężykowski. Tym samym Łukasz Hejda powtórzył sukces swojego kolegi po dziewięciu latach.