Dziś ostatni mecz Constractu Lubawa z Lesznem. Przewodnik po fazie play-off

Opublikowano:

Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych zespołów o Mistrzostwo Polski w sezonie 2023/24 powalczy w dodatkowej fazie play-off. Poniżej krótkie must-know dla wszystkich, którzy muszą wiedzieć, jak przebiegać będzie walka o medale.

Constract Lubawa, Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice, GI Malepszy Arth Soft Leszno, Dreman Opole Komprachcice, BSF ABJ Bochnia, Legia Warszawa - podane zespoły gromadząc największą liczbę punktów w sezonie zasadniczym już wywalczyły sobie przepustkę do gry w fazie play-off. Do wyżej wymienionej siódemki dołączy Widzew Łódź albo Red Dragons Pniewy. Te kluby w sezonie zasadniczym zgromadziły największą liczbę punktów i uzyskały (bądź uzyskają w przypadku ekip z Łodzi lub Pniew) przepustkę do walki o Mistrzostwo Polski.
 
W meczach fazy play-off musi dojść do rozstrzygnięcia w pojedynczym spotkaniu. Oznacza to, że w przypadku remisu po czterdziestu minutach zarządzona zostanie dogrywka (trwająca dwa razy po pięć minut), a jeśli i ona nie przyniesie zwycięzcy, to dojdzie do serii rzutów karnych.

W play-offach najpierw będziemy świadkami pojedynków ćwierćfinałowych. Mecze tej fazy, ale także później półfinałów i spotkań o trzecie miejsce rozegrane zostaną do dwóch zwycięstw. Pierwszy zespół po fazie zasadniczej zmierzy się z ósmym, drugi z siódmym, trzeci z szóstym a czwarty z piątym. Póki co jednego jesteśmy pewni na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej - siódme miejsce przypadnie zespołowi Legii Warszawa.
 
Ćwierćfinały toczone będą do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną 24 kwietnia, a gospodarzem będzie niżej sklasyfikowany zespół po rundzie zasadniczej. Drugie mecze odbędą się 27 kwietnia, zaś ewentualne trzecie dzień później, 28 kwietnia. Gospodarzem tych spotkań będzie zespół wyżej notowany. Szczegółową rozpiskę znaleźć można na naszej stronie internetowej TUTAJ.
 
Po rozstrzygnięciach ćwierćfinałowych dojdzie do półfinałów. Pierwsze mecze tej fazy zostaną rozegrane 5 maja. Jeśli jednak w półfinałach będziemy mieć finalistę lub finalistów Pucharu Polski - GI Malepszy Arth Soft Leszno i Piast Gliwice - ich rywalizacja rozpocznie się 8 maja. Gospodarzem pierwszego meczu będzie niżej sklasyfikowany zespół po rundzie zasadniczej. Drugie mecze w hali wyżej sklasyfikowanej drużyny odbędą się 11 maja. Ewentualne trzecie spotkanie przypadnie na 12 maja.

Przegrani półfinałów zmierzą się w meczu o trzecie miejsce - 19 lub 18 maja oraz 25 maja, a gdy zajdzie potrzeba, trzecie spotkanie odbędzie się 26 maja.

W wielkim finale pomiędzy zwycięzcami półfinałów dojdzie do rywalizacji do trzech zwycięstw. Póki co pewne są trzy terminy tych spotkań. To: 22, 27 i 28 maja. W przypadku, gdy konieczne będą mecze numer cztery i pięć, odbędą się one 1 i 2 czerwca.

Wszyscy zacieramy ręce i czekamy na końcowe rozstrzygnięcia w fazie play-off. Mecze pomiędzy najlepszymi po fazie zasadniczej, które wyłonią mistrza Polski w sezonie 2023/24 jak i pozostałych medalistów będą transmitowane w TVP Sport i Pilot WP.

źródło Fogo Futsal Ekstraklasa