KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z NAGRODĄ

Opublikowano:

KGW Tuszewo - najbardziej aktywne Koło w województwie warmińsko-mazurskim oraz Gmina Lubawa - samorząd przyjazny KGW to wyróżnienia przyznane podczas I Ogólnopolskiej Gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Kielcach.
Uroczysta gala odbyła się 25 marca w Filharmonii Kieleckiej, gdzie po raz pierwszy w Polsce wyróżnionych zostało 160 KGW z terenu całej Polski. Jednocześnie rozstrzygnięto pierwszy w Polsce Plebiscyt „Samorząd Przyjazny KGW”.

W gali udział brali także przedstawiciele gminy Lubawa: Wójt Gminy Lubawa – Tomasz Ewertowski, Przewodnicząca Komisji Społecznej – Anna Guzowska, Radny Gminy Lubawa – Mirosław Tomaszewski, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepankowie – Grażyna Gruźlewska oraz Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Tuszewie – Anna Ziółkowska i Małgorzata Skręta.

Podczas gali Koło Gospodyń Wiejskich w Tuszewie otrzymało wyróżnienie w kategorii „,Aktywne KGW” dla najbardziej aktywnego Koła w województwie warmińsko-mazurskim, uwzględniając różnorodność działań i zaangażowanie członków w różnych inicjatywach z dużym naciskiem na działania pro EKO w programie EKO Gospodynie.

W kategorii „Samorząd Przyjazny KGW” jako jedna z 10 gmin w Polsce nominacje otrzymała gmina Lubawa zyskując tytuł „Samorząd Przyjazny KGW”.
Od wielu lat na terenie gminy Lubawa funkcjonują Koła Gospodyń Wiejskich, w chwili obecnej działa ich 14, zrzeszając blisko 400 członkiń. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak aktywną i kreatywną grupą ludzi działając wspólnie dla dobra naszej lokalnej społeczności.

UG Lubawa
Zdjęcia: Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich