LKK Ziemia Lubawska na Tour de Pologne

Opublikowano:

68. Tour de Pologne przeszedł już do historii, jednak dla pięciu zawodników LKK Ziemia Lubawska to wciąż żywe wspomnienia. 5 sierpnia 2011 r. na starcie Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej  wraz z tysiącem zawodników z całej Polski stanęli: Cezary Jakubowski, Michał Kowalkowski, Sławomir Szczawiński, Wojtek Szczawiński i Jerzy Tylmann. Amatorzy ścigali się na pętli o długości 57 km, którą zawodowcy pokonywali tego dnia aż czterokrotnie. Był to królewski etap z premiami górskimi pierwszej kategorii, na których polski kolarz Michał Gołaś wywalczył koszulkę najlepszego górala tegorocznego wyścigu.

W wyścigu amatorów startowały gwiazdy polskiego kina i telewizji oraz znani politycy. Wszystkich zjednoczył wspólny cel, ponieważ dochód z wyścigu zasili Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Wyścig ten, to przede wszystkim sprawdzenie się na bardzo wymagającej trasie: podjazd na najwyżej położoną miejscowość w Polsce – Ząb, wspinaczka po drodze o nachyleniu maksymalnym 27% pod Gliczarów Górny i karkołomne kilkukilometrowe zjazdy. Zawodnicy i kibice mogli też posmakować atmosfery wyścigu, który jest wydarzeniem sportowym na najwyższym poziomie i o międzynarodowej randze oraz przedsięwzięciem medialnym na wielką skalę.

Wyniki:

Michał Kowalkowski – czas 2:05:47, 209 miejsce open, 26 w kategorii M5,
Wojtek Szczawiński - czas 2:23:21, 443 miejsce open, 36 w kategorii M1,
Jerzy Tylmann - czas 2:31:59, 551 miejsce open, 24 w kategorii M6,
Cezary Jakubowski - czas 3:02:50, 752 miejsce open, 164 w kategorii M4,
Sławomir Szczawiński – przekroczony limit czasu z powodu defektu

Wraz z zawodnikami z Lubawy przyjechał do Bukowiny Tatrzańskiej Tadek Piątkowski z Nowego Miasta Lubawskiego reprezentujący Świat Rowerów Racing Team. Uzyskał bardzo dobry czas 1:54:03 i zajął 13 miejsce w kategorii M4, a 93 Open. (Sz)

Tadek Piątkowski

 fot: Piotr Biernawski

 

Foto w galerii: WSz