MLKS Motor Lubawa - Granica Kętrzyn (1:0) 2:0

Opublikowano:

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie, 16 marca o godz. 15.00 spotkały się dwie drużyny IV ligi grupy warmińsko-mazurskiej: gospodarz - Motor Lubawa i Granica Kętrzyn. Motor to dwunasta drużyna tabeli, a Granica - trzecia po 16. kolejkach. 

Podczas meczu inauguracyjnego IV ligi w rundzie wiosennej na własnym boisku goście pokonali 3:0 Polonię Iłowo. Gospodarze natomiast w Rybnie w spotkaniu derbowym ulegli Constractowi 2:0.

Początek spotkania zapowiadał się ciekawie. Już w 11' po pięknej akcji  Adriana Wasiaka i podaniu do Bartka Sobótki pada pierwsza bramka i gospodarze obejmują prowadzenie 1:0. Po zdobyciu gola gra się rozkręciła i  obie drużyny podkręciły tempo. W 41' po jednej z kontr Marcin Spirydon fauluje Pawła Tomkiewicza, który wychodził na czystą pozycję i sędzia Kujawa pokazuje czerwony kartonik. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0.

W drugiej odsłonie mimo przewagi jednego zawodnika drużyna gospodarzy nie potrafiła wykorzystać kilku dogodnych sytuacji. Goście dokonali kilku zmian. Nie mając nic do stracenia próbowali zagrozić bramce Kowalskiego, ale gospodarze umiejętnie bronili. 

W końcówce spotkania po dokonaniu zmian w drużynie gospodarzy, po jednej z kontr padła druga bramka dla Motoru Lubawa, której autorem był Konrad Maluchnik. Mogło paść znacznie więcej, gospodarze nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Zasłużone zwycięstwo po ładnej, ciekawej grze gospodarzy i radość całej drużyny i kibiców. W mojej ocenie oprócz  strzelców bramek, w środku pola bardzo dobre spotkanie rozegrał Lopez Garcia Julian Camilo(mz)