BSF ABJ Powiat Bochnia - Constract Lubawa (2:4) 4:6. Awans do Półfinału Pucharu Polski

Constract Lubawa po zaciętej i dramatycznej końcówce z gospodarzami BSJ Bochnia awansuje do półfinału Pucharu Polski w Futsalu.

Pierwsza bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze - Biel, ale goście  wyrównali i prowadzili 2:4. W pierwszej połowie Constract dominował na boisku. Niezawodny Pedrinho popisał się bramką i kilkoma akcjami. Bramki zdobyli w pierwszej połowie także Everton, Kriezel i Adriano. Zbyt szybko  jednak uwierzyli, że pójdzie im łatwo. W końcówce pierwszej połowy gospodarze zdobyli drugą bramkę - Cabalceta.

W drugiej połowie gospodarze doprowadzili do remisu 4:4, a goście popełnili szybko pięć fauli. W drugiej połowie spotkania kapitalnie bronił Victor Lopez, który obronił rzut karny przedłużony po strzale Pereiry i kilka strzałów Leszczaka.

Końcówka należała do Mistrzów Polski. Everton prawą stroną dośrodkowuje do Claudinio i ten zdobywa bramkę na 4:5. Gospodarze grają z wycofanym bramkarzem i na 15 sekund przed końcom Dosa trafia do pustej bramki ustalając wynik na 4:6. W drugiej połowie Lisowski miał kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, niestety nie wykorzystuje żadnej.

Po zaciętym spotkaniu Constract pokonuje Bochnię 4:6 i awansuje do półfinału Pucharu Polski. Należy podkreślić, że Bochnia w własnej hali przegrała ostatnio 28 października 2023 roku. W drużynie gospodarzy grali byli dwaj zawodnicy Constractu - Arek Budzyn i Pereira

12 marca we wtorek br. Constract Lubawa podejmował będzie w pierwszym meczu półfinałowym GI Malepszy Arth Soft Leszno. W tej fazie  rozgrywane są dwa mecze: mecz i rewanż.