Udany debiut juniorki w seniorskich 68 Mistrzostwach Polski

W dniach 17-18.02.2024r. w hali Arena Toruń odbyły się 68. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Historyczny awans w tej imprezie wywalczyła nasza kulomiotka Klaudia Kucińska. Zanim jednak doszło do startu, podopieczna trenera Leszka Kołodziejskiego musiała osiągnąć  minimum kwalifikacyjne poprzez starty w Mitingach Ogólnopolskich w Spale i Toruniu.

Klaudia w tym roku przeszła do starszej kategorii wiekowej  U20 (junior). Zmianie uległ również ciężar kuli z 3kg na 4kg. Przejście w seniorski sprzęt nie sprawiło jednak naszej utytułowanej zawodniczce większych problemów. Klaudia pomimo dolegliwości  zdrowotnych poprawiła w ciągu miesiąca Rekord Klubu  należący do innej utytułowanej zawodniczki LKS Lubawa, również wielokrotnej  Reprezentantki Polski i medalistki Mistrzostw Polski  Darii Siemińskiej.

Zwieńczeniem wspaniałego, choć  niezwykle trudnego sezonu halowego, był historyczny start zawodniczki w Seniorskich Mistrzostwach Polski. Zawody były relacjonowane przez TVP  Sport, więc prestiż tym większy.

Klaudia Kucińska  została 6. zawodniczką seniorskich 68. Halowych Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 12,33 m.
Ogromna satysfakcja i doświadczenie stało się  faktem. Serdecznie dziękujemy licznej rodzinie, zawodnikom i  przyjaciołom, którzy dopingowali naszą zawodniczkę w Hali Arena Toruń, jak również podczas transmisji w TVP.