Vice Mistrzostwo Polski U-19 Constractu Lubawa w MMP w futsalu

Opublikowano:

W Mielcu zakończył się Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn U-19. Drużyna Constractu Lubawa zakończyła ten turniej na drugim miejscu ze srebrnym medalem. W finale spotkała się z drużyną Rekord Bielsko-Biała, która zdobyła w "Wielkim Finale" tytuł Mistrza Polski U-19 pokonując Lubawę 3:1.

23 lutego drużyna Constractu Lubawa uległa Mistrzowi Polski - drużynie z Jarosławia 3:1. W sobotę młodzi zawodnicy pokonali Wilkowice 3:1 po bramkach Szymona Licznerskiego i dwóch bramkach Oskara Dmochewicza, który za ten mecz otrzymał MVP.

W decydującym starciu o awans do fazy ćwierćfinałowej po godz. 17.40 młodzi konstruktorzy pokonali gospodarzy Stal Mielec 0:2 po bramkach Szymona Licznerskiego i Huberta Zadrogi, który otrzymał za to spotkanie MVP.
W niedzielne przedpołudnie rozegrali kolejne spotkanie z GKS Tychy. O awansie decydowały rzuty karne i konstruktorzy po zwycięstwie awansowali do czołowej czwórki drużyn w kraju.

W meczu półfinałowym spotkali się z drużyną Red Dragon Pniewy i o awansie  w tym spotkaniu decydowały rzuty karne. Ponownie doskonale spisał się  kapitan drużyny z Lubawy Hubert Zadroga i dzięki jego kapitalnej obronie awansowali do finału.
Po godz. 16.00 w hali w Mielcu rozegrali finał z jednym z faworytów do tytułu Rekordem Bielsko Biała. Pierwsza bramkę dla Rekordu zdobył Kacper Pawluk, a drugą kapitan drużyny. W końcówce Oskar Dmochewicz zdobył bramkę na 2:1. Końcówka była bardzo emocjonująca. Mateusz Tekieli podwyższył na 3:1 i całe spotkanie zakończyło się  zwycięstwem Rekordu.
Należy podkreślić, iż ostatnie spotkanie o "Wielki Finał" młodzi konstruktorzy grali po godzinnej przerwie, zaś rekordziści mieli 2 godz. odpoczynku.

Gratulacje dla drużyny i sztabu trenerskiego Constractu Lubawa. Po brązowym medalu U-15 dziś w kategorii U-19 zdobyli srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

W najlepszej piątce całego turnieju znalazło się dwóch zawodników Constractu Lubawa: Oskar Dmochewicz i Hubert Zadroga.

Zespół U-19 od początku rozgrywek faz eliminacyjnych prowadzony był przez Bartłomieja Borosa. Niestety z powodów rodzinnych nie mógł być osobiście podczas turnieju finałowego i zastąpił go trener Łukasz Żebrowski. Zawodnicy zadedykowali swoje medale właśnie trenerowi Borosowi. 

Constract Lubawa  U-19: HUBERT ZAGRODA, PIOTR KRUŻEWSKI, KACPER KAMIŃSKI, JAKUB SADOWSKI, ARTUR DRAŚPA, SZYMON LICZNERSKI, WIKTOR KAMIŃSKI, FILIP GARWACKI, NIKODEM JASKULSKI, OSKAR DMOCHEWICZ, PRZEMYSŁAW DMOCHEWICZ, SAMUEL GRUBALSKI, BARTOSZ JAKUBOWSKI.  

(mz)
foto Konrad Kwołok i Wiktoria Zdrojewska